O nás a slovníku

Ako vznikol slovník VOCABULARY MAPS!

english grammar

 

Bolo nebolo, jedného dňa sa Tom (22 rokov) rozhodol naučiť sa konečne po anglicky.

Na odporúčanie si kúpil učebnicu gramatiky „grammar in use“, ktorú si ihneď zamiloval, pretože mu naozaj pomohla pochopiť najdôležitejšiu gramatiku krok za krokom.

Slovíčka


Tom mal ale veľký problém so slovíčkami.  :(


Najprv si začal vypisovať všetky slovíčka z textov, ktoré nepoznal. Po krátkej dobe to však vzdal, pretože slovíčok bolo hrozne veľa, bez súvislostí a navyše to bolo hrozne nudné.


Knihy

Následne si teda kúpil učebnicu slovíčok, ale ani s tou nebol spokojný, aj keď už slovíčka boli rozdelené podľa tém, tak mu stále niečo vadilo – stále tomu niečo chýbalo!!!


Tomovi stále vadilo, že sa učil veľa nových slovíčok, ale nejako sa mu nedarilo, aby ho to učenie bavilo a hlavne, aby si slovíčka poriadne zapamätal.


Nakoniec sa anglicky naučil, ale len vďaka svojej obrovskej vôli a štyrom hodinám štúdia každý deň po celý jeden rok. Keď sa Tom o niekoľko rokov neskôr rozhodol, že by chcel angličtinu vyučovať, tak zistil, že sa nič nezmenilo. Stále sa učilo z rovnakých učebníc, ktoré aj on používal a mal s nimi trápenie.


Mapky


Jedného dňa sa už na to jeho priateľka Suzi nemohla pozerať a nakreslila mu jednu mapu so slovíčkami, či to vraj Tomovi a jeho študentom pomôže?


Tom a študenti boli z mapky úplne v úžase, pretože slovíčka boli krásne v súvislostiach, k jednej téme a po papieri rozmiestnené tak, že im pripomínali slávnu „mapu pokladov“, takže ihneď brali učenie slovíčok ako dobrodružstvo.


To hlavné, čo študentom najviac pomohlo bolo to, že sa zároveň učili:
podstatné mená + slovesá
frázové aj nepravidelné slovesá
členy k podstatným menám
nepravidelné tvary pod. mien
predložky k slovesám


Vďaka úprimnej radosti študentov sa Tom a Suzi rozhodli vytvoriť celú knihu takých slovných máp, aby si študenti mohli učenie slovíčok užívať a lepšie si všetko zapamätať oproti učeniu sa v klasických abecedných stĺpčekoch, ktoré študentov nudia.


Kniha je určená pre mierne a stredne pokročilých s tým, že dokáže pomôcť aj začiatočníkom, ak sú naozaj namotivovaní, alebo majú so sebou lektora/školu, ktorí s naším slovníkom už radi pracujú vo výučbe.

 

Koupit slovník

O autoroch Suzi a Tomovi:

Ahoj, sme Tom a Suzi, česko-britská rodinka, žijeme v Olomouci a sme autormi VOCABULARY MAPS, , s ktorým sa prvýkrát v živote môžete učiť slovíčka v kombinácii PODSTATNÉ MENO + SLOVESO, čo je úplne najdôležitejšia slovná zásoba, aby ste vytvorili vetu a mohli teda hovoriť. :)  

Od roku 2015 sme nazbierali toľko skúseností s učením angličtiny pomocou nášho slovníka, že sme si spísali vlastnú METODIKU, vďaka ktorej teraz môžeme učiť aj vás v spolupráci s našou komunitou lektorov a jazykových škôl, ktorí sa zamilovali do našej úplne jednoduchej, a napriek tomu zábavnej a efektívnej metódy.

Rodina_Bednarova

Tomáš Bednář & Suzannah Gearing
Autori rodinného projektu

kreativnislovnik-logo 

Späť do obchodu